Norite, kad Jūsų žalioji gyvatvorė puikiai atrodytų ne tik vasaros metu, tačiau ir žiemą? Tuomet jai reikia skirti šiek tiek dėmesio. Tikrai nereikia nei labai daug, nei labai sudėtingo ar juolab brangaus. Tačiau tas dėmesys turi būti reguliarus ir apgalvotas, o viskas prasideda nuo žinių.
Bandysime pateikti esminius gyvatvorės priežiūros patarimus. Visi jie yra paprasti, lengvai įgyvendinami ir leidžiantys džiaugtis nuostabia tvora, kuri atrodo preciziškai visus metus.
Karpymas laiku
Gyvatvorių žirklės yra vienas svarbiausių įrankių jos priežiūros darbuose. Jas įsigyti galite parkutechnika.lt prekybos vietoje, patogiausia – internetu. Svarbiausia, žinoma, ne tik įsigyti geros kokybės žirkles, tačiau taip pat ir jas tinkamai naudoti. Geras pasirinkimas yra elektrinės, kurios dirba našiai, pjauna/kerpa šakas taip, kad augalas nėra pažeidžiamas.
Tręšimas
Žinoma, reikia ne tik genėti bet kokius augalus, tačiau taip pat ir juos pamaitinti. Tai padės augalui vešėti kur kas labiau. Svarbiausia rinktis atitinkamas trąšas priklausomai nuo kiekvieno, konkretaus augalo poreikių.
Formavimas
Svarbu taip pat formuoti gyvatvores. Tikrai ne tik dėl grožio, tačiau taip pat ir funkcionalumo, kadangi tuomet jos auga geriau, lengviau išgauti tankumą. Formavimui reikia irgi geros kokybės žirklių, kurios ne tik greitai padeda atlikti darbus, tačiau taip pat ir negadina augalo šakelių.
Laistymas
Kaip ir bet kokiam, kitam augalui, taip ir gyvatvorei reikia drėgmės. Taigi, labai sausomis dienomis jas gali tekti papildomai laistyti, kad augalas būtų ne tik žalias, tačiau taip pat ir vešus. Svarbiausia – ne purkšti lapus, nors tai irgi yra sveika, tačiau gerai įlaistyti augalo šaknis, tad vandens negalima galėti.
Graži gyvatvorė, kuri juosia sklypą – ne smulkmena. Ji gali padėti kurti tokią erdvę, kuri ne tik atrodo gražiai, tačiau ir nėra reikli. O juk visada gera, kai rezultatas tenkina poreikius, pranoksta juos, tačiau nereikia skirti labai daug pastangų, kad kuriamas vaizdas būtų tobulas. Viskas prasideda nuo geros įrangos.