Riebalų degintojai pervertinti?

Riebalų degintojai pervertinti?

Niekam nepaslaptis, kad tik artėjant šiltąjam metų sezonui, dauguma ima susirūpinti savo figūra. Bene nemaloniausias jausmas, kai esant auditorijoje trūkumus išryškina nusivilkta striukė ir apsivilkti plonesni rūbai. Padėkokime šaltąjam metų sezonui. Kad ir kiek būtų prieštaraujančių asmenų, tai yra metas, kai organizmas natūraliai yra linkęs labiau kaupti riebalus nei bet kada. Tai įtakoja daugybę faktorių. Vitamino D stoka, sulėtėjusi termogenezė, tingesnis gyvenimo būdas, natūraliai besikeičiantys organizmo bioritmai šaltu oru (įtakojantys greitesnį kalorijų virtimą riebalų pavidalu) ir kt. Tam, kad kuo greičiau pašalinti „žiemos siurprizus“ nuo savo kūno, daugumą gelbsti specialūs maisto papildai, dar kitaip vadinami riebalų degintojais. Tačiau juos reikėtų rinktis atsakingai ir visada prieš vartojimą pasikonsultuoti su savo gydytoju ar treneriu. Maisto papildai gali tapti rimta pagalba Jūsų siekiams, tinkamai pasirinkus juos ir suderinus mitybą su sportu. Įsigyti riebalų degintojų, galite apsilankę e-parduotuvėje Erasportas.lt, tačiau prieš tai darant, rekomenduojame pabaigti skaityti mūsų paruoštą straipsnį!

Mityba ir sportas išlieka svarbiausiais faktoriais

 

Jei planuojate deginti riebalus vienokiu ar kitokiu būdu, visgi pirmenybę svarbiausia teikti įvairioms sporto ir mitybos programoms. Kad ir kokiomis saujomis „rytumėte“ maisto papildus lieknėjimui, be viso to net menkiausių rezultatų nepasieksite. Tai nėra lengvas procesas. Tik tinkama dieta padeda sudaryti kalorijų deficitą, o reguliarus sportas padidinti jų poreikį energijos panaudojimui. To pasekoje, organizmas ima Jūsų kūno riebalus versti į energiją. Kitaip tariant, įsivaizduokite automobilį pilnu baku, kuris gali judėti, nes benzinas jam suteikia energijos tai daryti, ir kitą automobilį tuščiu baku, kuris nebegali net užsivesti, nes jo energijos atsargos (benzinas) visiškai išsekusios. Žinoma, žmogaus organizmas yra visiškai kitoks, tačiau jeigu kažkokiu tai būdų automobilis tuščiu benzino baku turėtų galimybę savo kėbulą versti energijos šaltiniu judėjimui, jo kėbulas imtų po truputį irti, nes visos ląstelės ir kitos medžiagos būtų panaudotos ergetiniams procesams išgauti. Žinoma, tai neįmanoma. Tačiau žmogaus organizmas yra nuostabesnis ir jis gali lengvai prisitaikyti prie bet kokių gyvenimo sąlygų. Kai organizme  nebelieka maistinių medžiagų rezervo energetiniams procesams patenkinti, pradedami ardyti mūsų pačių audiniai (raumenys ir riebalai) tam kompensuoti.

Kaip papildai lieknėjimui gali padėti?

 

Kaip ir buvo minėta aukščiau, svarbiausia sudaryti kalorijų deficitą ir priversti organizmą panaudoti riebalus kaip energijos šaltinį. Maisto papildai lieknėjimui veikia panašiu principu. Jie padeda paspartinti riebalų panaudojimą energijai. Ypač, tai gerai atlieka populiarusis l-karnitinas. Tačiau, nemažiau efektyviau veikia ir kiti įvairūs papildai lieknėjimui – termogenikai. Jie padeda sudeginti daugiau kalorijų dienos eigoje, šiek tiek pakelia kūno temperatūrą, suaktyvinantys termogenezę (riebalų deginimas kaitrine dispersija). Taigi, ar maisto papildai lieknėjimui gali suteikti naudą, galima apibrėžti tai paprastai. Jeigu jų pagalba sudeginate daugiau kalorijų dienos eigoje, vadinasi jie gali būti efektyvūs, tačiau kaip ir minėjome, svarbiausia sudaryti kalorijų deficitą.

Ar kiti maisto papildai sportui gali pakenkti svorio metimo programai?

 

Daugelis naudoja įvairius maisto papildus ir juos kombinuoja. Svorio mažinimo programose yra taip pat svarbu tinkamai pasirinkti kitus maisto papildus, pavyzdžiui tokius, iš kurių tikitės tam tikrų fizinių savybių sustiprinimo, energijos ar raumenų masės išsaugojimo. Riebalų degintojų (išskyrus l-karnitiną) nerekomenduojame jungti kartu su „Pre-Workout“, kreatino (išskyrus kre-alkalyn), gaineriais ir l-glutamino kategorijos produktais. Jie sulėtins svorio netekimą, o „Pre-Workout“ tipo papildai vartojami kartu su riebalų degintojais suteiks Jūsų organizmui per daug stimuliatorių, kurių gausu abiejuose produktuose. Tai neigiamai paveikia daugumą organizmo procesų, pavyzdžiui blogina susikaupimą, sukelia nemigą, dirglumą ir išsiblaškymą. Taip pat lieknėjimo papildų (išskyrus l-karnitiną) nerekomenduojame jungti kartu su kitais augaliniais preparatais, kaip ginkmedis ir ženšenis, kurie vartojami kartu gali sukelti didelį kraujo spaudimą ir galvos skausmus.

Ar riebalų degintojas gali būti derinamas su kitais maisto papildais sportui?

 

Riebalų degintojus galima kombinuoti su:

 • kompleksinėmis amino rūgštimis;
 • BCAA;
 • EAA;
 • Proteinu;
 • l-argininu;
 • l-karnitinu;
 • HMB;
 • Tribulus Terrestris;
 • Ashwagandgha;
 • Omega-3;
 • Vitaminais ir mineralais (be augalinių ekstraktų, išskyrus paminėtus);
 • Kre-Alkalyn kreatino produktu be vandens kaupimosi.

Tiesa, čia nėra paminėti visi ingredientai, o tik pagrindiniai. Norėdami gauti platesnės informacijos, rekomenduojame užsukti į https://www.erasportas.lt/papildai-sportui, susisiekti bei galbūt įsigyti! Erasportas kolektyvas patars kokius papildus galima kombinuoti ir kas geriausiai Jums tiks.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *