Turto vertinimas ir turto vertinimo kaina: nuo ko tai priklauso?

Turto vertinimas ir turto vertinimo kaina: nuo ko tai priklauso?

Paprastais žodžiais tariant, turto vertinimas yra išsami teisiškai įpareigojanti turto rinkos vertės ataskaita, kurią atlieka akredituotas vertintojas. Skolintojai naudojasi šia ataskaita, kad suprastų, ar turtas yra pakankamai tinkamas naudoti kaip užstatas nuo paskolos. Pirkėjai taip pat įvertina, ar jų mokama suma atitinka bendrą rinkos kainą. Turto vertinimo kaina yra labai svarbus veiksnys renkantis, nepamirškite!

Kada reikalingas turto vertinimas?

Paprastai, kai kreipiatės dėl būsto paskolos, jums reikia oficialaus turto vertinimo. Daugelis skolintojų reikalauja šio veiksmo prieš patvirtindami jūsų būsto paskolos paraišką.

Jums taip pat gali prireikti turto vertinimo, kai sprendžiate šeimos nario ar sutuoktinio susitarimą dėl turto. Pavyzdžiui, jei nutraukiate skyrybas, norėsite sužinoti, kiek vertas jūsų namas, kad apskaičiuotumėte kapitalo prieaugio mokestį ir užtikrintumėte teisingą atsiskaitymo sumą.

Kaip įvertinti savo turtą ir kiek man tai kainuos?

Turto vertinimą galite gauti per nepriklausomą vertintoją. Turto vertinimo kaina gali būti įvairi, ji neretai priklauso nuo objekto tipo (tai kilnojamas, ar nekilnojamas turtas, individualus būstas ar pramonės objektas ir pan.),  vertintojo profesionalumo, kvalifikacijos, sudėtingumo ir pačios turto vertės ir gali būti nuo 200 iki 600 eur ar daugiau. Tačiau daugelis skolintojų siūlo nemokamą turto vertinimą kaip dalį savo būsto paskolos paketo.

Turto vertinimas ir turto vertinimo kaina: kaip tai apskaičiuojama

Kai akredituotas vertintojas žiūri į turtą, jis ieško kelių dalykų:

  • Turto ir žemės sklypo dydis,
  • Objekte esančių patalpų / kambarių skaičius ir dydis,
  • Armatūra ir jungiamosios detalės,
  • Turto pastato ir konstrukcijų būklė,
  • Turto architektūrinis stilius,
  • Prieigos patogumas,
  • Galimi planavimo apribojimai,
  • Vieta ir patogumo lygis.

Kai vertintojas turės visą šią informaciją, jis palygins ją su kitais objektais ir žeme toje vietovėje, kad galėtų sukurti turto vertės ataskaitą.

Turėkite omenyje, kad turto vertinimo ataskaitos paprastai būna konservatyvios, todėl gali būti, kad sumokėsite šiek tiek daugiau nei įvertinta. Kalbant apie galutinę nekilnojamojo turto kainą, konkurencija, rinkos sąlygos ir pirkėjo emocijos turi įtakos

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *