Šunų konjunktyvitas. Kaip su tuo kovoti?

Šunų konjunktyvitas. Kaip su tuo kovoti?

Šunų konjuktyvitas – viena iš dažniausių šunų sveikatos problemų. Tokia infekcija apsunkina kasdienį gyvūno gyvenimą, o kartu žinoma, sukelia ir daugiau rūpesčių mums kaip šeimininkams.

Savaime suprantama, čia bus reikalinga veterinaro pagalba jei norėsime ją tinkamai išspręsti, tačiau ką bendro reikėtų žinoti mums patiems?

Šiame straipsnyje – apie tai kas tai per liga, priežastis ir kaip tokie dalykai kaip netinkamas šunų maistas gali ją sukelti.

Dėl kokių priežasčių atsiranda šunų konjunktyvitas?

Paprastai tariant, konjuktyvitas – tai akies uždegimas atsiradęs dėl virusinės veiklos. Jį gali sukelti arba vadinamasis adenovirusas arba herpio virusas galintis užpulti šunis kuomet jų įmuninė sistema yra kaip reikiant nusilpusi.

Tokie susirgimai gali kilti ir dėl atsiradusių akies svetimkūnių, kaip pavyzdys, dulkių ar kitų patekusių šiukšlių bei dėl jau minėto nusilpusio imuniteto, kaip tam tikra alerginė reakcija.

Dar viena rimta priežastis gali būti ir šuns akių dirginimas įvairiais cheminiais elementais. To pavyzdys galėtų būti pastovūs dūmai namuose, ar kitokio pobūdžio chemikalai patekę į akis.

Kokiais simptomais pasižymi ši liga?

Paprastai infekcija gali būti vienos arba abiejų akių. Pats pastebimiausias simptomas bus tai, jog akis ir aplinkinė sritis aplink ją visuomet bus drėgna, o pačiu akies voku matysis uždegiminis patinimas.

Tai vyksta dėl to jog infekuota akis savaime bandys apsivalyti gaminamų išskyrų pagalba. To pasekoje taip pat gali atsirasti ir pūliai aplink akį, odos paraudimai, atsirasti tam tikri spazminiai voko susitraukimai.

Ką dar laisvai pastebėsime, tai gyvūno nuotaikos pablogėjimą, bendrą silpnumą ar net pakilusią temperatūrą.

Kaip gydomas šunų konjunktyvitas?

Kaip minėta, tinkamai gydyti konjunktyvitą gali tik patyręs veterinarijos specialistas kuris žino ką daro. Pats gydymo principas taip pat priklausys nuo to kas sukėlė infekciją pirmoje vietoje, todėl čia bus reikalinga specialisto pagalba.

Priklausomai nuo to kas sukėlė uždegimą, tikėtina, jog reikės vartoti antibiotikus. Toks gydymas yra paprastai taikomas jei konjunktyvitą sukėlė minėtos cheminės kilmės bakterijos. Tuo tarpu jei kalta alergija, bus pasiūlyta sumažinti tokių dirgiklių namuose esamumą. Jei akis buvo sužeista, bus taikomas žaizdos fizinis gydymas.

Pabaigai

Šiame straipsnyje trumpai aptarėme šunų konjunktyvitą. Galima sakyti, jog tai yra pakankamai rimta šunų sveikatos problema kurią reikia spręsti nedelsiant, o tam puikiai padės veterinaras.

Paruošta pagal dimedium.lt informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *