Intrastato ataskaita kas tai?

Intrastato ataskaita kas tai?

1993 m. Pagrindinė informacijos šaltinio užsienio prekybos statistika buvo muitinės deklaracijos duomenys. 1993 m. Sausio 1 d. Įdiegta nauja duomenų rinkimo sistema. Jis buvo vadinamas intrastato ataskaita. Šios sistemos tikslas buvo rinkti duomenis apie prekybos srautus tarp ES šalių.

„Intrastat“ – tai sistema

„Intrastat“ – tai sistema, skirta rinkti statistiką apie prekybą prekėmis tarp JK ir ES valstybių narių.

„Intrastat“ reikalavimai yra panašūs JK ir visose ES valstybėse narėse.

ES vidaus prekybos statistika renkama iš tų įmonių pateiktos informacijos, kuri reikalauja pateikti Intrastato deklaracijas ir apskaičiavimus, padarytus naudojant informaciją, pateiktą PVM deklaracijoje.

Atminkite, kad:

  1. paslaugų teikimas neįtraukiamas į Intrastat;
  2. paslaugų teikimo neturite įtraukti į PVM deklaracijos 8 ir 9 laukelius;
  3. „Intrastat“ apima tik judėjimą, kuris reiškia fizinę prekybą prekėmis, nors kai kurie judėjimai neįtraukiami;
  4. glaudus ryšys su PVM sistema yra esminė sąlyga, kad būtų laikomasi Intrastat, ir taip pat suteikia galimybę patikrinti pateiktą informaciją.

 

Kas turi pateikti „Intrastat“ deklaracijas?

Visos PVM registruotos įmonės savo PVM deklaracijoje turi užpildyti 2 langelius (8 ir 9), nurodydamos bendrą visų ES valstybėse narėse PVM registruotiems klientams tiekiamų prekių vertę (vadinamą išsiuntimu) ir bendrą prekių, įsigytų iš PVM mokėtojų, vertę. ES valstybėse narėse (žinomos kaip atvykėliai).

Be to, didesnės PVM registruotos įmonės kiekvieną mėnesį turi pateikti papildomos informacijos apie prekybą prekėmis su ES valstybėmis narėmis.

Intrastato papildoma deklaracija (SD)

Jei siunčiate prekes į ES valstybes nares arba gaunate prekių iš ES valstybių narių, kurių vertė viršija teisiškai nustatytą ribą, turite pateikti papildomą informaciją. Norėdami tai padaryti, naudokite formą, žinomą kaip Intrastato papildoma deklaracija (SD), kurią turite pateikti elektroniniu būdu.

Ribos peržiūrimos kasmet, o apie visus pakeitimus paprastai pranešama praėjusių metų pabaigoje. Pakeitimai bus taikomi tik nuo kalendorinių metų pradžios ir jūs turite įsitikinti, kad veikiate pagal šiuo metu nustatytą ribinį lygį.

Įmonėms, kurios nėra registruotos PVM mokėtojams, ir privatiems asmenims, kurie perkelia prekes Jungtinėje Karalystėje ar ES, nėra jokių įsipareigojimų pagal „Intrastat“ sistemą.

Intrastato deklaracijos

„Intrastat“ ataskaitos užpildo spragą, atsiradusią dėl to, kad 1993 m. Buvo atšaukti muitinės pranešimai apie prekių judėjimą Europos Sąjungoje. Tai leidžia vyriausybėms ir ES stebėti prekybą tarp šalių statistiniais tikslais. Jis vis dažniau naudojamas tikrinant galimą sukčiavimą PVM.

Kaip ir EB pardavimo sąrašai, jis yra atskirtas nuo ES PVM deklaracijų ir ataskaitų teikimo proceso, nors ir pagrįstas tais pačiais duomenimis.

Kas patenka į Intrastato deklaracijas?

Pateikiant „Intrastat“ reikia pateikti išsamią informaciją apie visus prekių išsiuntimus (pardavimus) į kitas ES šalis, taip pat apie atvežtus produktus (pirkimus). Išsami informacija apie kiekvieną sandorį apima:

  • Prekių aprašymas
  • Prekių prekės kodas
  • Prekių kiekis ir vertė
  • Pristatymo sąlygos
  • Išvykimo ir atvykimo šalis (naudojant šalies kodus)
  • Bet kokios siuntimo išlaidos

 

Kada pateikti „Intrastat“ ataskaitas?

Kiekvienai ES šaliai nustatyta metinė ataskaitų teikimo riba, žr. Mūsų „Intrastat Filing Threshold“ instrukciją. Taip pat gali būti skirtingos siuntos iš šalies (pardavimas) ir atvykimas (pirkimas) toje pačioje šalyje. Šios ribos yra daug didesnės nei PVM registracijos ribos.

Pabaigai

„Intrastat“ ataskaitos beveik visada teikiamos kas mėnesį visoje ES. Įrašai paprastai atliekami kartu su PVM deklaracija ir siunčiami atitinkamos šalies statistikos tarnybai.

Šaltinis: contourenterprise.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *