Darbuotojų paieška: patarimai, kurie padės surasti tinkamą kandidatą

Darbuotojų paieška: patarimai, kurie padės surasti tinkamą kandidatą

Renkantis darbuotojus, visada yra ieškoma pačių geriausių ir naudingiausių būdų, kurie leistų jį atpažinti ir patikrinti. Yra atrasta begalės strategijų kaip tai padaryti. Tačiau kartais norint atrasti tinkamą darbuotoją reikia visai nedaug ir pasiremti paprastais būdais. Šiame straipsnyje tai ir atskleisime, kaip paprasti dalykai gali padaryti stebuklus.

Tinkamos vietos, kur yra talpinami darbo skelbimai

Norint surasti potencialius darbuotojus, pirmiausia darbdavys turi atlikti namų darbus. Tai yra sukurti tinkamą skelbimą ir jį patalpinti tinkamuose portaluose. Bet pirmiausia reikėtų pasidomėti tų portalų turiniu ir pasižiūrėti, kokios kvalifikacijos darbuotojai yra ten prisiregistravę. Labai dažna darbdavių daroma klaida yra ta, kad jie pasirenka patį pirmą pasitaikiusi portalą ir ten įdeda savo skelbimą. Jeigu jame bus mažai užregistruotų į tą vietą tinkamų kandidatų, tai labai didelė tikimybė, kad būtent čia jo nerasite.

Platesnis paieškos ratas

Jeigu norite, kad į laisvą darbo vietą kandidatuotų kaip įmanoma daugiau potencialių darbuotojų, skelbimą privaloma įkelti kaip įmanoma plačiau matoma, tai yra pasirinkti daugiau skirtingų portalų. Nes jei jis bus patalpintas tik viename tinklapyje, kandidatuojančių gali sumažėti net kelis kartus. Kaip žinia, šiandien socialiniai tinklai turi labai daug vartotojų, tad skelbimo patalpinimo galimybę galite pasidomėti ir tokio pobūdžio puslapyje.

Rekomendacijos

Tai gali būti vienas iš paprasčiausių būdų rasti gerą ir patikimą darbuotoją. Tad jeigu yra gautos tikrai akį traukiančios rekomendacijos, tokio darbuotojo taip lengvai nereikėtų paleisti. Aišku, reikėtų įsitikinti, kad būtent ta informacija yra reali, tai nesunku padaryti pasiteiravus to asmens, kuris rašė rekomendaciją ir panašiai.

Atsižvelkite į dirbančius darbuotojus

Jeigu jau kuris laikas vykdoma darbuotojų paieška į aukštesnę poziciją, tačiau atrasti tinkamo niekaip nesiseka, galbūt būtų puiki išeitis pasižvalgyti į darbuotojus, kurie jau dirba jūsų įmonėje. Gal yra keli darbuotojai, kurie džiugina puikiais rezultatais ir galėtų puikiai tapti aukštesnės pozicijos darbuotoju. Tokioje pozicijoje jis kur kas greičiau apsiprastų, nes žinotų, kokia tvarka vyrauja įmonėje, būtų trumpesnis adaptacijos laikotarpis.

Netinkami CV

Jei tam tikrą laiką neatrandate tinkamo darbuotojo, nors gyvenimo aprašymų gavote pakankamai ir kai kurie galėtų visiškai atitikti keliamus lūkesčius, bet jie parašyti ne tinkamai ir neturi vizualinio vaizdo. Praktika rodo, kad į tokius gyvenimo aprašymus taip pat verta atkreipti dėmesį ir jų nenurašyti, nes ne kiekvienas sugeba pateikti save raštu. Pagal atliktus tyrimus galima spręsti, kad geriausiai gyvenimo aprašymai atrodo vadybininkų, pardavėjų, o ne taip tiksliai gali viską surašyti ant lapo įvairūs operatoriai, inžinieriai ir panašiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *