Ar skauda protinio danties rovimas?

Ar skauda protinio danties rovimas?

Ne paslaptis, kad labai daug žmonių, bijo lankytis pas odontologus. Šiame straipsnyje papasakosiu savo paties istoriją, apie tai, kaip man buvo raunamas dantis, ar turėjau kokio nors skausmo. Ir atsakysiu jums į klausimą 0 ar skauda protinio danties rovimas?

Dantistai ir aš

Dantistų bijau jau nuo mažų dienų. Kai žinau, kad vykstu pas odontologus, jau pradedu nervuotis ir bijoti. O vos tik atėjus į kabinetą, pradedu drebėti. Būna ir taip, kad dantims reikia jau plombavimo ar kito tvarkymo, tačiau kenčiu iki paskutinios minutės, kad tik neiti ir tikiuosi, kad praeis. Pradėjo augti protiniai dantys. Labai keistai, nes auga tik 3, o ketvirtasis dar nelenda. Internete prisiskaičiau informacijos ar reikia juos šalinti. Vienur rašo , kad reikia, o kitur rašo , kad nereikia. Na mano situacijoje, reikėjo rauti, nes auga labai kreivai.

Pažįstamų istorijos.

Draugų išklausinėjau, ar jiems neskaudėjo kaip traukė? Dauguma traukė savo protinius dantis Žalgirio klinikoje ir teigė, kad procesas truko apie 15 minučių, o skausmo nejautė. Mano žiniomis, toje poliklinikoje, dantį suskaldo į keturias dalis ir tuomet pradeda traukimo procesą. Tačiau buvo ir asmenų, kurie traukėsi visai kitur. Tarkime vienam asmeniui, dantį traukė apie 30 minučių ir sakė jautė didelį skausmą. Dantis taip lengvai neišsitraukė, tad asistentė net laikė galvą. Viena moteriškė, net apalpo. Todėl išgirdus blogas istorijas, galvojau na reikia ieškoti kažko geriau.

Paieškos internete

Na jau žinojau, kad ateina tas momentas, kad reikės traukti ir man dantis. Internete labai daug dantų rovimo siūlytojų. Tuomet pradėjau skaityti įvairiausius atsiliepimus apie klinikas. Pradėjau domėtis apie dantų rovimą su narkozę. Narkozė nėra geras dalykas žmogui, kadangi tai kenkia širdžiai. Bet mano baimė odontologams yra milžiniška, todėl sugalvojau traukti dantis tik su narkoze.

Manoji istorija tęsiasi

Na ką, suradau kur jau darytis protinių dantų rovimą su narkoze. Tačiau tam reikės siuntimo. Pratempiau jau pusė metų, bet ir nesusiruošiau gauti siuntimo. Atėjo žiema, pradėjau sirguliuoti ir prasidėjo vieno protinio danties skausmas. Dantis augo labai kreivai ir rėmėsi į mano žandą. Tad kalbant , man skaudėdavo žandą ir nebegalėjau valgyti kelias dienas, kadangi turėjau didžiulį žandikaulio skausmą. Kaip ir minėjau, labai bijau odontologų, todėl galvojau, kad viskas susitvarkys. Ateina ir šventės, Kūčios, Kalėdos. Dieną prieš, išvažiavau pas savo šeimą su skaudančiu dančiu, juk viskas praeis. Dėja. Naktį pradėjo kamuoti danties skausmas, tad negalėjau užmigti iki 7 ryto. Kuomet užmigau, apie 9 valandą, pasikėliau iš milžiniško skausmo. Toks jausmas, kad žandikaulis mano sulaužytas, o žande jau prasitrynė skilutė. Nuėjau ir sugėriau nuo skausmo tabletę, nepadėjo. Tuomet išgėriau ir antrąją, nepadėjo. Valgyti noras vis didėja, o negaliu, kadangi neišsižioju, dėl žandikaulio skausmo. Nebegalėjau kentėti ir pradėjau skambinėti klinikoms. Reikia nepamiršti, kad Kūčios ir niekas nekelia. Viena klinika pakėle, paklausinėjo apie mano dantį.

Vykstame pas dantistą

Dantistas pakėle, kalbėjo maloniai. Paklausinėjo plačiau apie mano dantį, kokius simptomus jaučiu. Pasakė kiek kainuos danties rovimas. Bet, turiu spėti per 2 valandas, kadangi išvyks tuomet pas šeimą švęsti Kūčias. Iki dantisto, man buvo 115 kilometrų. Todėl nieko nelaukdamas, paprašiau savo tėčio, kad pavežtų. Sėdome į mašiną ir išvykome. Tik atvykus pas dantisą, vėl prasidėjo man drebėjimas. Gydytojas sako: – dar neatsisėdai į kėdę, o jau drebi. Paklausė ar esu pavalgęs? Na pavalgęs nebuvau, dėl savo skausmo. Tuomet sako sėskis, padarysiu arbatos. Atnešė arbatą, kurioje buvo labai daug cukraus, kad organizmas gautų gliukozės. Liepė sugerti per 10 minučių ir tuomet ateiti į kabinetą. Taip ir padariau.

Ar skauda protinio danties rovimas? Mano istorija

Atsisėdau ir pradėjau drebėti ir bijoti. Odontologas atlošė kėdę ir pradėjo maigyti mano pilvą, sakė, kad ten yra daugiausiai kraujo. Bandė padėti man nusiraminti, papasakojo keletą istorijų. Suleido nuo skausmo vaistų ir liepė pagulėti 15 minučių. Tuomet atėjo ir pradėjo žiūrėti dantį plačiau, bei paklausė ar neskauda. Na nieko nejutau. Tuomet mačiau, kad tuoj bus pradedamas procesas. Išsižiojau ir užsimerkiau, bei laukiau skausmo. Girdėjau, kad kažkuom spaudė dantį ir jis trakštelėjo kelis kartus, o tuomet pradėjo traukti. Net pats nesupratau, kaip greitai ištraukė dantį, procesas užtruko apie 40 sekundžių. Nieko net nepajutau.

Pabaigai plačiau

Labai keista, kad nieko nejutau. Net plombuojant man dantis,  visada prašau 2 ukolų nuo skausmo, o čia užteko ir vieno. Kadaise man traukė paprastus dantis ir labai skaudėjo, o čia pas gerą odontologą nuėjus, jokio skausmo protiniui dančiui. Todėl visiems skaitytojams siūlau , jei jaučiate bent minimalų skausmą arba turite kreivai augantį protinį dantį, netempkite laiko ir skubėkite juos pašalinti. Kadangi gali atsitikti kaip man, kad ateis diena, kai negalėsite nei valgyti, nei kalbėti, nei išsižioti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *