Madeira yra tikras Portugalijos žemės lobis. Kartais vadinamas Atlanto dėmeniu, šis sala siūlo kvapą gniaužiančius peizažus, įtemptas dviračių keliones, natūralius vandens rezervuarus, šėlstančius krioklius, gardųjį vietinį maistą ir tropikų įkvėptą atmosferą, esant Europos kontekste. Nepriklausomai nuo to, ar esate vietinis, ar tarptautinis keliautojas, ši sala bus jūsų nuotykių epicentre.
Šiame straipsnyje jums pateiksime viską, ko reikia norint patirti geriausius Madeiros momentus. Suteiksime jums rekomendacijų, kurios padės kelionėje jaustis laisvai, be jokio streso ir visapusiškai įsijausti į šios salos džiaugsmą. Ir tikėkite, Madeira turi daug ką pasiūlyti!
Patarimai keliaujant į Madeirą
- Madeira yra nedidelis, tačiau nuostabus salynas, užimantis tik 801 km². Šio ploto didžioji dalis 742 km², priklauso pagrindinei Madeiros salai. Porto Santo užima 42 km², o mažesnės Dykumos salos – mažiau nei 15 km².
- Įsitvirtinusi Šiaurės Atlanto vandenyno širdyje, Madeira priklauso Afrikos tektoninei plokštelei. Ji yra už 700 km nuo Maroko krantų, beveik 1000 km nuo Portugalijos sostinės Lisabonos, 500 km nuo Kanarų salų ir 900 km nuo Azorų.
- Nors Madeira yra maža, ji garsėja savo kalnais ir nuostabiais tarpeklių peizažais, kylančiais tiesiai iš jūros gilumos. Salos aukščiausias taškas, Pico Ruivo, iškyla net iki 1862 metrų virš jūros lygio. Saloje yra daugybė viršūnių, kurios siekia daugiau nei 1500 metrų aukštį, tačiau vidutinis kalnų aukštis saloje yra 1371 metras.
- Madeira ne tik puikiai atrodo, bet ir ekonomiškai klesti. Šis archipelagas yra Portugalijos antras turtingiausias regionas, pralenkdamas tik Lisabonos ir Težo slėnį. Su BVP vienam gyventojui, kuris yra 103% ES vidurkio, Madeira rodo solidų ekonominį augimą ir stabilumą.
Kelionės į Madeirą yra populiarios visais metų laikais, todėl Jums tikrai nereikia pergyventi, kuriuo metu reikėtų keliauti.
- Nors Madeira yra salos paradoksas dėl savo nedidelio ploto ir sudėtingos geografijos, joje yra maždaug 250 000 gyventojų. Funšalas, salos sostinė, yra populiacijos epicentras, esantis salos pietuose, kur gyvena didžioji dalis gyventojų. Palyginti su tuo, salos šiaurė ir vidurys yra retai apgyvendinti.
- Madeiroje vyrauja portugalų kalba, bet dėl turizmo įtakos dauguma vietinių gyventojų taip pat kalba angliškai, o kai kurie net ir kitomis kalbomis. Madeiros portugalų kalba skiriasi unikaliu akcentu ir yra garsėjanti specifinėmis žodžių formomis bei posakiais. „Semilha”, reiškianti paprastąją bulvę, yra tik vienas iš daugybės unikalių Madeiros terminų.
- Nors yra išimčių, ypač turistinėse vietovėse, dauguma teikia, kad madeiriečiai pasirodė esą neįtikėtinai draugiški ir paslaugūs. Esant sunkumams, pvz., susidūrus su automobilio problemomis, ne retai vietiniai pasiūlo pagalbą iš širdies ir be jokių lūkesčių.
- Turistai kartais netyčia įsivelią į keblumus pamiršdami vieną svarbų faktą: Madeira yra Portugalijos dalis ir madeiriečiai yra portugalai. Kai kalbate apie Portugaliją žemyne, būkite atsargūs ir nevartokite žodžio „Portugalijoje“, nurodant, kad Madeira yra kažkur kitur ar atskirai. Tai gali atrodyti kaip menkniekis, tačiau gerbti madeiriečių tapatumą yra svarbu. Nors Madeirą skiria Atlanto vandenynas nuo Portugalijos žemyninės dalies, ji vis dėlto yra šios šalies integrali dalis.
- Jei klaustumėte pasaulio gyventojų, kas pirmiausiai ateina į galvą apie Madeirą, daugelis atsakytų „Cristiano Ronaldo“. Gimęs Funšale, Ronaldo yra ne tik žymiausias Madeirietis, bet ir geriausias portugalų futbolininkas bei vienas iš didžiausių žvaigždžių pasaulinėje futbolo arenoje.